Ogólnopolski pokaz 3-l. koni arabskich czystej krwi w treningu wyścigowym w sezonie 2023

  • Home
  • Aktualności
  • Ogólnopolski pokaz 3-l. koni arabskich czystej krwi w treningu wyścigowym w sezonie 2023

W dniu 21 października br. na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się OGÓLNOPOLSKI POKAZ 3-LETNICH KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI W TRENINGU WYŚCIGOWYM W SEZONIE 2023, rozgrywany pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach Pucharu Polski Klasycznego Konia Arabskiego (inaczej Rankingu KOWR). Jest to wyścigowo – pokazowy program selekcyjny dla 3-letnich koni arabskich czystej krwi, które spełniają wymagania rodowodowe określone przez Heritage Arabian Racing Club.

Organizatorem Pucharu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Patronem merytorycznym jest Polski Klub Wyścigów Konnych, natomiast koordynatorem wykonawczym – Totalizator Sportowy – Oddział TWK Służewiec.

Konie do pokazu należy zgłaszać na załączonym formularzu na adres mailowy: zgloszenia.pokaz@gmail.com w nieprzekraczalnym terminie do 15.10.2023 r.

W załącznikach publikujemy:

  • Szczegółowe warunki Pokazu 
  • Formularz zgłoszeniowy do Pokazu  

UWAGA:

Warunkiem uczestnictwa konia w pokazie jest ukończenie przez niego minimum jednej gonitwy rozgrywanej na torze wyścigowym w Warszawie, Wrocławiu lub Sopocie, zgodnie z planami wyścigowymi zatwierdzonymi przez PKWK. W przypadku gdy koń został zgłoszony do sezonu wyścigowego, a nie wystartował w gonitwie, może wziąć udział w ocenie, ale wypłata ew. nagrody zostanie zrealizowana dopiero po spełnieniu warunku ukończenia gonitwy. Jeżeli koń zdobędzie płatne miejsce w pokazie, a nie dopełni warunku ukończenia min. jednej gonitwy w danym sezonie, traci prawo do nagrody pieniężnej.