Aktualności

Przypomnienie - licencje na nowy sezon wyścigowy

Uprzejmie przypominamy, że wnioski o licencje wyścigowe na kolejny sezon można składać już w grudniu (wcześniej również).
Wnioski o licencje sędziowskie najlepiej składać na początku roku, aby nikt chętny nie został z powodu ich braku pominięty w...  Więcej »

Batem po Wyścigach

BATEM PO WYŚCIGACH
Przyczynkiem do napisania niniejszego tekstu stała się dyskusja, jaka przetoczyła się w środowisku wyścigowym, dotycząca użycia bata, jakie miało miejsce podczas Gali Derby na Torze Służewiec w Warszawie. Głos zabrały osoby czynnie związane z...  Więcej »

od 8 października br. biuro PKWK nie będzie przyjmowało interesantów

W związku z coraz większym zagrożeniem zakażeniem COVID-19 oraz coraz surowszymi obostrzeniami sanitarnymi, od czwartku 8 października br. do odwołania biuro PKWK nie będzie przyjmowało interesantów.
Dokumenty będzie można zostawić w przeznaczonym do tego pojemniku na...  Więcej »

COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ ZACZYNA...

Foto FAPA-PRESS/Piotr Dzięciołowski

Z początkiem października 2020 roku oficjalnie zakończył karierę trenerską Tadeusz Dębowski. Jako siedemnastolatek w 1964 roku rozpoczął pracę na Torze Służewiec w Warszawie u trenera Zenona Lipowicza. W latach 1968-1997 roku dosiadał koni w...  Więcej »

WARSAW JUMPING 2020

W dniach 30 września – 4 października 2020 Tor Służewiec, z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, stanie się areną zmagań najlepszych, polskich zawodników w czterech konkurencjach jeździeckich: skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, WKKW,...  Więcej »

Wyniki głosowania uzupełniającego wniosku Rady PKWK o powołanie sędziów na sezon 2020

W dniu 24 czerwca br., podczas XXI posiedzenia, Rada Polskiego Klubu Wyścigów Konnych podjęła uchwałę z wnioskiem do Prezesa PKWK o powołanie sędziów wyścigowych na sezon 2020, zgodnie z poniższymi wynikami tajnego głosowania na poszczególnych kandydatów:

lp.
Nazwisko...  Więcej »

Rada Polskiego Klubu Wyścigów Konnych – zgłaszanie kandydatów do 15.07.2020 r.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że z dniem 28 sierpnia 2020 r., na podstawie art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 18.01.2001 r. o wyścigach konnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 194, z późn. zm.) kończy się...  Więcej »

 następne »