Aktualności

Wesołych Świąt

Wszystkim naszym Partnerom, Współpracownikom i Sympatykom życzymy,
aby te Święta Wielkanocne były okazją do odpoczynku i zadumy,
a także sposobnością do planowania nowych, ambitnych celów na nadchodzące miesiące.
Polski Klub Wyścigów Konnych

...  Więcej »

Biuletyn nr 1/2024 dostępny w sprzedaży od środy 3 kwietnia

Uprzejmie informujemy, że Biuletyn nr 1/2024 ze spisem koni będzie dostępny w sprzedaży od 3 kwietnia, w sekretariacie PKWK.
Cena – 30 zł, płatność gotówką.
Proszę mieć odliczoną kwotę.
Więcej informacji dla osób zamawiających biuletyn z wysyłką znajduje się...  Więcej »

Odszedł Lech Strzałkowski

12 marca br., w wieku niemal 92 lat odszedł Lech Strzałkowski, ceniony zootechnik, jeden z najwybitniejszych polskich hodowców w historii, który niemal całe życie zawodowe poświęcił pracy z końmi w państwowych stadninach, jednak najsilniej zaangażowany był...  Więcej »

Odeszła Urszula Białobok

W dniu 18 lutego br. odeszła Urszula Białobok. Całe życie zawodowe związała ze Stadniną Koni w Michałowie, dokąd trafiła bezpośrednio po studiach w 1969 roku, obejmując z czasem stanowisko Głównego Hodowcy. Wraz z mężem – prezesem...  Więcej »

Składanie ankiet sędziowskich - do 3 marca br.

Szanowni Państwo,
Uprzejmie prosimy osoby z licencjami sędziowskimi na sezon wyścigowy 2024 o dostarczenie ankiet. Ankiety prosimy dostarczyć do siedziby PKWK lub mailowo: pkwk@pkwk.org do 3 marca 2024 r  
Przewodniczący Rady PKWK
Bogdan Pukowiec
...  Więcej »

Komunikat European Pattern Committee

Na początku lutego br. European Pattern Committee (EPC) dokonał przeglądu wszystkich gonitw Pattern i Listed rozegranych w Europie w 2023 r. Ocenionych zostało łącznie 838 gonitw, z których 826 będzie rozegranych ponownie w 2024 roku –...  Więcej »

Wsparcie PKWK w sezonie 2023

Podczas 62 dni wyścigowych sezonu 2023, przeprowadzonych na trzech torach – Warszawa, Wrocław, Sopot rozegranych zostało 504 gonitwy w galopie i 37 w kłusie. Wśród poszczególnych grup rasowych rywalizowało ze sobą 578 koni pełnej krwi angielskiej,...  Więcej »

Odszedł Dominik Pastuszka

Dziś rano, w następstwie obrażeń odniesionych po upadku w gonitwie na torze w Pizie zmarł Dominik Pastuszka. Dominik od lat związany był z wyścigami płotowo-przeszkodowymi. W swojej karierze wygrał ponad 100 gonitw. Miał 36 lat.
W imieniu...  Więcej »

Konferencja "Partnerstwo na medal" - podsumowanie

W dniach 22-23 stycznia 2024 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji „Patrnerstwo na medal” – inicjatywie poświęconej szeroko pojętemu dobrostanowi koni użytkowanych sportowo ale i rekreacyjnie. Polski Klub Wyścigów Konnych był Patronem Honorowym wydarzenia, a wydawany przez...  Więcej »

Przypomnienie - licencje na nowy sezon wyścigowy

Uprzejmie przypominamy o konieczności składania wniosków o licencje wyścigowe na sezon 2024.
Prosimy o korzystanie z aktualnych formularzy, dostępnych do pobrania tutaj.
Aby wniosek o licencję został rozpatrzony, musi być wcześniej opłacony i dostarczony wraz wymaganymi załącznikami oraz...  Więcej »

 następne »