Aktualności

Oświadczenie Rady Polskiego Klubu Wyścigów Konnych

Jako członkowie i reprezentanci środowiska wyścigowego, zgromadzeni w ramach Rady Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, w której skład wchodzą przedstawiciele organizacji zrzeszających trenerów, jeźdźców i hodowców koni wyścigowych, organu nadzoru, organizatorów wyścigów konnych, właścicieli koni wyścigowych, w...  Więcej »

Oświadczenie Prezesa PKWK dot. stanu TWKS i wyścigów

OŚWIADCZENIE
W związku z szeregiem ostatnich publikacji, dotyczących organizacji i stanu wyścigów konnych na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec, jako Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych (PKWK) stanowczo zaprzeczam doniesieniom o rzekomych zaniedbaniach bądź nieprawidłowościach, które były przypisywane...  Więcej »

Informacja dotycząca Nagrody Kozienic, rozegranej 31 lipca 2022 r. na Torze w Warszawie

Szanowni Państwo,
W dniu 10.08.2022 r. do Polskiego Klubu Wyścigów Konnych wpłynęło pismo od spółki Totalizator Sportowy Oddział Wyścigi Konne Warszawa – Służewiec, dotyczące wątpliwości odnośnie kolejności, jaką zajęły konie Kaneshya (FR) oraz Night Tornado (GB) w...  Więcej »

Szkolenie dla kandydatów na sędziów wyścigowych!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu dla kandydatów na sędziów wyścigowych. Tegoroczna edycja rozpocznie się już w czerwcu, czekamy na zgłoszenia chętnych, którzy chcą zgłębić materię przepisów wyścigowych, a w konsekwencji czuwać nad ich przestrzeganiem.
Pełnoletni...  Więcej »

Wyniki konkursu FOTO NUMERU 2022

Szanowni Państwo!
Znamy już wyniki konkursu FOTO NUMERU, ogłoszonego na łamach magazynu „Koń Polski”! Cieszymy się, że zdecydowaliście się Państwo wziąć w nim udział tak licznie. Wyłoniono 3 Zwycięzców.
W gronie zwycięskich prac konkursowych znalazły się fotografie poniższych...  Więcej »

Jakub Kasprzak w Komitecie Wykonawczym EMHF

Miło nam poinformować, że reprezentujący Polski Klub Wyścigów Konnych Jakub Kasprzak został wybrany do władz Komitetu Wykonawczego EMHF (European and Mediterranean Horseracing Federation), organizacji zrzeszającej Władze Wyścigowe zajmujące się wyścigami koni pełnej krwi angielskiej w regionie...  Więcej »

Mamy kolejnego dżokeja!

W dniu 14 maja na 3-letnim koniu arabskim Kito (tr. C. Fraisl) jeżdżący z polską licencją Dastan Sabatbekov wygrał setną gonitwę i przeszedł do kategorii dżokei. W bieżącym roku pochodzący z Kirgistanu jeździec wygrał już 13...  Więcej »

Puchar Młodych Jeźdźców

Puchar Młodych Jeźdźców pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych miał swoją inaugurację 14 maja we Wrocławiu. Uczestnicy zbierają pierwsze punkty w rankingu, i budują przewagę przed kolejnym starciem w Warszawie, w najbliższą niedzielę 22 maja. Ramię...  Więcej »

 następne »