Już w poniedziałek rusza konferencja „Partnerstwo na medal”

  • Home
  • Aktualności
  • Już w poniedziałek rusza konferencja „Partnerstwo na medal”

Już w najbliższy poniedziałek 22 stycznia 2024 roku rozpoczyna się dwudniowa konferencja „Partnerstwo na medal” organizowana przez Polski Związek Jeździecki we współpracy z Grupą MTP  oraz Torem Wyścigów Konnych Służewiec. Wydarzenie będzie miało miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Patronem Honorowym wydarzenia jest Polski Klub Wyścigów Konnych, a patronat medialny objął kwartalnik „Koń Polski” wydawany przez PKWK.

Celem projektu „Partnerstwo na medal” jest omówienie najważniejszych zagadnień związanych z szeroko rozumianym dobrostanem koni i jeźdźców. To wyjątkowe wydarzenie stawia konie w centrum uwagi i jako priorytet w dyskusjach. Dwudniowa konferencja zostanie przeprowadzona w formie paneli dyskusyjnych z udziałem szerokiego grona światowych ekspertów m.in. z zakresu: weterynarii, dobrostanu koni, organizatorów zawodów, jak również specjalistów ds. rozwoju osobistego, mistrzów sportu oraz sędziów międzynarodowych i influencerów.

Konferencja przeznaczona jest dla zróżnicowanej publiczności, w tym: osób oficjalnych, organizatorów zawodów, członków kadry narodowej, jeźdźców, w tym młodych zawodników i ich rodziców, trenerów, hodowców, właścicieli koni i ich miłośników. Wydarzenie ma na celu zaspokojenie potrzeb społeczności jeździeckiej, odnosząc się do aktualnych trendów i zmian w dyscyplinach jeździeckich. Stanowi platformę do poszerzania wiedzy, wspierając rozwój wszystkich uczestników i tworząc przestrzeń do wspólnej dyskusji na temat dobrostanu koni.

Nadal istnieje możliwość uczestnictwa w wydarzeniu w formie online i wysłuchania wykładów w głównej sali. W gronie prelegentów znajdują się między innymi goście specjalni z zagranicy:

Sue Dyson – doktor weterynarii, specjalista ortopeda koni

Henrik Anckacrona – Chef d’Equipe Szwecji,

Christian Landolt – międzynarodowy sędzia w ujeżdżeniu, do 2023 roku sędzia międzynarodowy WKKW

Więcej informacji: Szczegóły konferencji „Partnerstwo na medal”