VIII gonitwa Czempionatu Młodych Jeźdźców PKWK

W przeddzień Wielkiej Warszawskiej rozegrana została kolejna, ósma już gonitwa uczniowska Czempionatu Młodych Jeźdźców Polskiego Klubu Wyścigów Konnych. Wzięło w niej udział sześć 3-letnich koni wyłącznie IV grupy.

Zwyciężczynią okazała się klacz Dunayka, hodowli GR N. Kosińskiego, własności N. Kosińskiego, trenowana przez Krzysztofa Ziemiańskiego. Dunayka dosiadana była przez st. u. Karolinę Kamińską. Silnie wysyłana przez amazonkę klacz pokonała o ¾ długości Nimfę pod debiutującą w Czempionacie Młodych Jeźdźców u. Joanną Balcerską. Trzecie miejsce wywalczyła Suena dosiadana przez u. Julitę Miedzianowską.

Nagrody dodatkowe w gonitwie ufundowała Stajnia Misio – serdecznie dziękujemy!

Dzięki zwycięstwu Karolina Kamińska przesunęła się na drugie miejsce klasyfikacji Czempionatu Młodych Jeźdźców (60 punktów), które dzieli z Iuliią Bieliak. Liderem rankingu jest wciąż Ireneusz Wójcik z 72 punktami na koncie. Trzecią pozycję zajmuje Konrad Mazur (54 punkty). Szczegóły można znaleźć w dziale Informacje wyścigowe.

Nagrodą dla zwycięzcy Czempionatu Młodych Jeźdźców będzie roczne stypendium w ramach programu „Stypendium na Medal”, ufundowane przez Fundację LOTTO Milion Marzeń.