Spotkanie w sprawach części treningowej Toru Służewiec

10 lipca br. doszło do spotkania Prezes PKWK Agnieszki Marczak, Zastępcy dyrektora Oddziału TS Wyścigi Konne Służewiec Marka Magdziaka oraz przedstawicieli trenerów wyścigowych, których reprezentowali Katarzyna Kozłowska oraz Krzysztof Ziemiański.

Tematem spotkania były sprawy związane z funkcjonowaniem części treningowej Toru Służewiec.

Na spotkaniu podjęto następujące decyzje:
1. Prace związane z koszeniem trawy bezpośrednio wokół stajni będą rozpoczynały się po godzinie 12.

2. Pracownicy ochrony będą zwracać szczególną uwagę kierowcom samochodów nieuprawnionych (dostawy, taksówki) o poruszaniu się po terenie w pobliżu stajni z zachowaniem ograniczenia prędkości.

3. W dni robocze, do godziny 12, pracownicy ochrony osób będą weryfikować osoby wchodzące na teren, w szczególności biegaczy oraz osoby z wózkami dla dzieci i kierować ich na chodniki, zwracając uwagę na przestrzeganie zasad pierwszeństwa dla koni. W dni rozgrywania wyścigów (sobota, niedziela) ruchu pieszy po częściach wspólnych (drogi prowadzące ze stajni na tor zielony) będzie ograniczony.

4. Furtka od ul. Bokserskiej, pozwalająca na dostęp osobom postronnym do terenu toru roboczego, zostanie zamknięta. Osoby (spacerowicze) przebywające na torze roboczym przed godziną 13 będą weryfikowane przez ochronę.

5. Dział administracji dokona przeglądu płotów i przeszkód na torze roboczym oraz podejmie decyzje o ich remoncie, bądź zakupie (budowie) nowych.

6. W związku z dużą ilością metalowych części, podków, w piachu bieżni treningowych na torze roboczym zostanie przeanalizowana możliwość zakupu urządzenia służącego do magnetycznego wyciągania metalu.

7. 29.07.2015 zostanie zorganizowana akcja zbierania kamieni z toru roboczego, w której będą uczestniczyć pracownicy PKWK, Oddziału TS Wyścigi Konne Służewiec oraz pracownicy stajni wyścigowych. Dla uczestników akcji zostanie zorganizowany integracyjny grill.

8. Kolejne spotkania w sprawach administracyjnych będą odbywały się co miesiąc.

Przepisy

  • Regulamin wyścigów konnych
Więcej

Biuletyny

  • Uzupełnienia i poprawki do Biuletynu nr 1
Więcej