Po kolejnej gonitwie z cyklu CMJ PKWK

W dniu 5 września br. odbyła się siódma już gonitwa uczniowska Czempionatu Młodych Jeźdźców Polskiego Klubu Wyścigów Konnych. Tym razem przeznaczona była dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy.

Najlepszym wśród nich okazała się klacz Mist, hodowli J. i K. Doboszów, którzy wraz z trenerem klaczy Adamem Wyrzykiem są jej współwłaścicielami. Mist dosiadana była przez st. u. Joannę Wyrzyk. Klacz pokonała o 1 ¾ długości Dextera pod debiutującą w Czempionacie Młodych Jeźdźców u. Martyną Sommer. Trzecie miejsce wywalczyła Karteczka dosiadana przez st. u. Karoliną Kamińską.

Dzięki zwycięstwu Joanna Wyrzyk przesunęła się na czwarte miejsce klasyfikacji Czempionatu Młodych Jeźdźców (52 punkty). Liderem rankingu jest natomiast Ireneusz Wójcik z 72 punktami na koncie. Drugą pozycję zajmuje Iuliia Bialiak (60 punktów), trzecią – Konrad Mazur (54 punkty). Szczegóły można znaleźć w dziale Informacje wyścigowe.

Nagrodą dla zwycięzcy Czempionatu Młodych Jeźdźców będzie roczne stypendium w ramach programu „Stypendium na Medal”, ufundowane przez Fundację LOTTO Milion Marzeń.

Przepisy

  • Regulamin wyścigów konnych
Więcej

Biuletyny

  • Uzupełnienia i poprawki do Biuletynu nr 1
Więcej