Patronat Honorowy ANR nad Nagrodą Próbną

W dniu 13 września br. na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec zostanie rozegrana Nagroda Próbna, nad którą Honorowy Patronat objął Pan Leszek Świętochowski Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych. W gonitwie na dystansie 1300 m wezmą udział 2-letnie konie hodowli krajowej wpisane do Polskiej Księgi Stadnej Koni Pełnej Krwi Angielskiej (PSB), które nie biegały. Rozpoczęcie gonitwy zaplanowane jest na godz. 15.30

Agencja Nieruchomości Rolnych jest instytucją reprezentującą Skarb Państwa w stosunku do mienia państwowego w rolnictwie. Do jej głównych zadań należy prywatyzacja majątku Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa (ZWRSP), a w szczególności sprzedaż gruntów rolnych na powiększenie gospodarstw rodzinnych. Obecnie w Zasobie pozostaje ok. 1,5 mln ha, a zagospodarowanie mienia Zasobu jest realizowane przez 15 oddziałów terenowych i filii Agencji. ANR sprawuje także nadzór właścicielski nad działalnością 43 spółek hodowli roślin i zwierząt o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej. W spółkach tych prowadzona jest hodowla twórcza i zachowawcza oraz gromadzony jest najcenniejszy materiał genetyczny roślin i zwierząt decydujący o postępie biologicznym. Dorobek spółek nadzorowanych przez ANR jest doceniany na arenie międzynarodowej. W tym roku spektakularnym sukcesem Stadniny Koni w Janowie Podlaskim zakończyła się aukcja koni arabskich „Pride of Poland”, podczas której klacz Pepita została sprzedana za rekordową sumę 1 mln 400 tys euro.

Wszelkie informacje dotyczące działalności Agencji Nieruchomości Rolnych można uzyskać na portalu internetowym – www.anr.gov.pl. Zapraszamy także do odwiedzenia w dniu 13 września br. stoiska ANR, które zlokalizowane będzie przy wejściu do Trybuny Honorowej.

Przepisy

  • Regulamin wyścigów konnych
Więcej

Biuletyny

  • Uzupełnienia i poprawki do Biuletynu nr 1
Więcej