Ireneusz Wójcik zwycięża w Czempionacie Młodych Jeźdźców PKWK!

• Home
  • Aktualności
  • Ireneusz Wójcik zwycięża w Czempionacie Młodych Jeźdźców PKWK!

W ostatnim dniu sezonu wyścigowego na Partynicach rozegrana została finałowa gonitwa uczniowska Czempionatu Młodych Jeźdźców Polskiego Klubu Wyścigów Konnych. Wzięło w niej udział osiem 3-letnich i starszych koni IV grupy.

Gonitwę wygrał pewnie ogier Karim, własności A. Łabędzkiego, trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego, a dosiadany przez st. u. Jana Kołakowskiego. Ogier pokonał o 4 długości Delicję pod u. Roksaną Kułagą. Trzecie miejsce wywalczyła Bella Tertullia dosiadana przez u. Patrycję Kłóś.

Miło nam poinformować, że po dziesięciu gonitwach uczniowskich wliczanych do klasyfikacji, Czempionem Młodych Jeźdźców został Ireneusz Wójcik (78 punktów). Tytuł Vice Czempiona przypadł Iulii Bieliak (62 punkty), a trzecie miejsce na podium zajęła Karolina Kamińska (61 punktów). Całej trójce, jak również wszystkim pozostałym uczestnikom Czempionatu Młodych Jeźdźców serdecznie gratulujemy!

Nagrodą dla zwycięzcy Czempionatu Młodych Jeźdźców jest roczne stypendium w ramach programu „Stypendium na Medal”, ufundowane przez Fundację LOTTO Milion Marzeń.