Finał Wyścigowego Festiwalu Szejka Mansura Al-Nahyana w Abu Zabi

  • Home
  • Aktualności
  • Finał Wyścigowego Festiwalu Szejka Mansura Al-Nahyana w Abu Zabi

W niedzielę, 8 listopada 2015 r., na torze wyścigowym w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, została rozegrana najwyżej dotowana na Świecie gonitwa dla koni czystej krwi arabskiej „Sheik Zayed Bin Sultan Al Nahyan Jewel Crown” (pula nagród 1,2 mln EUR). Był to finałowy wyścig cyklu o puchar Szejka Zayeda Al-Nahyana, w którego skład w tym sezonie wchodziły rozegrane na Służewcu Nagroda Ofira oraz Nagroda Europy.
W gonitwie zwyciężył Kalino (Kaolino – Virlaxy po Virgule Al Maury hod. Trackside Farm USA) własności Szejka Abdullah bin Khalif Al Thani z Kataru, dosiadany przez Oliviera Pessliera, a trenowany we Francji przez Albana De Mieulle. W gonitwie tej miał także jechać pracujący obecnie w ZEA Szczepan Mazur, ale jego koń został zwolniony z dyspozycji startera, ponieważ uderzył się w nogę w maszynie startowej.
W ten sam dzień wyścigowy zostały rozegrane finałowe wyścigi dla amazonek oraz dla młodych jeźdźców, wchodzące w skład Wyścigowego Festiwalu Szejka Mansura Al-Nahyana. W gonitwie dla amazonek „HH Sheikha Fatima bint Mubarak Ladies World Championship” zwyciężyła Astrid Wullschleger ze Szwajcarii, a w gonitwie dla młodych jeźdźców „HH Sheikha Fatima bint Mubarak (IFAHR) Apprentice Jockey Championship” triumfował Ben Thomson z Australii.
Na finały festiwalu przez organizatorów zostali zaproszeni jeźdźcy z całego świata, którzy uczestniczyli w tym roku w ww. cyklach gonitw. Z Polski do Abu Zabi pojechali: Iulia Bieliak, Kamil Grzybowski, Anna Gil, Patrycja Kłóś oraz Karolina Kamińska.
Finały festiwalu wyścigowego zostały poprzedzone konferencją Międzynarodowej Federacji Szkół Wyścigowych (IFHRA), której członkiem od tego roku jest Polski Klub Wyścigów Konnych. Na Walnym Zgromadzeniu tej organizacji zapadła decyzja o wyborze jedenastu beneficjentów pierwszej edycji programu stypendialnego Racing Scholarship Fund. Z Polski zgłoszone były trzy osoby: Kamil Grzybowski, Karolina Kamińska oraz Zuzanna Zajbt. Na stypendystę komisja rekrutacyjna wybrała Kamila Grzybowskiego, który wyjedzie na 8-tygodniowe szkolenie do jednej ze szkół wyścigowych stowarzyszonych w IFHRA.
Dalsza część konferencji miała charakter szkoleniowo-edukacyjny. Wykłady oraz panele dyskusyjne dotyczyły szkolenia młodych jeźdźców, bezpieczeństwa na torze i w czasie treningów, kontroli wagi oraz PR i kontaktów z mediami.

szczepan_ania_kamil

Anna Gil, Szczepan Mazur oraz Kamil Grzybowski na torze w Abu Zabi

Przepisy

  • Regulamin wyścigów konnych
Więcej

Biuletyny

  • Uzupełnienia i poprawki do Biuletynu nr 1
Więcej