Dzień Arabski: Al Khalediah Poland Cup

W najbliższą niedzielę na Torze Służewiec odbędzie się Dzień Arabski. W programie są wyłącznie wyścigi dla koni czystej krwi, a jedną z nich jest gonitwa Al Khalediah Poland Cup, która jest częścią Europejskiego Festiwalu Koni Arabskich, organizowanego pod nazwą Al Khalediah European Arabian Horse Festival.

Główną częścią festiwalu jest pokaz, podczas którego oceniana będzie uroda koni arabskich. Pokaz odbędzie się na terenie stadniny Al Khalediah Poland w Nowych Wrońskach (21-22.08.) koło Warszawy.
Zamykająca Festiwal gonitwa rozegrana zostanie na warszawskim torze wyścigowym Służewiec (23.08.).
Obie formy rywalizacji koni czystej krwi arabskiej są ogromnie popularne na Bliskim Wschodzie, a więc w ojczyźnie koni arabskich. Festiwal AKEAHF, goszczący wiele gwiazd polskich i europejskich stajni treningowych, to prawdziwa gratka dla miłośników koni czystej krwi. Nagrodami głównymi na pokazie będzie 6 samochodów.

Organizatorem Festiwalu jest Polska AKF – zarządzany przez dyr. Huberta Kuleszę polski oddział potęgi w dziedzinie hodowli koni arabskich, jaką jest saudyjska stadnina Al Khalediah Farm.

Rozgrywany od ub. sezonu wyścig Al Khalediah Poland Cup jest alternatywą dla arabów z czołówki, których trenerzy nie chcą ryzykować starcia z najlepszymi w Nagrodzie Europy lub uważają, że krótszy dystans gonitwy (1600 m) bardziej odpowiada ich koniom. W tym roku zgłoszono dwa konie czteroletnie oraz trzy starsze, m.in. ogiera Aziz – triumfatora tej gonitwy w poprzednim sezonie.

Polski Klub Wyścigów Konnych jest jednym z patronów Festiwalu.

Europejski Festiwal Koni Arabskich 2015

Przepisy

  • Regulamin wyścigów konnych
Więcej

Biuletyny

  • Uzupełnienia i poprawki do Biuletynu nr 1
Więcej