Czempionat Młodych Jeźdźców po przerwie

Pierwsza po przerwie gonitwa uczniowska Czempionatu Młodych Jeźdźców Polskiego Klubu Wyścigów Konnych przeznaczona była dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej wyłącznie IV grupy.
Najlepszym w stawce 12 koni okazał się wałach Belgazal, hodowli i własności Lutetia Arabians S.A.R.L., trenowany przez Dorotę Kałubę, którego do zwycięstwa poprowadziła st. u. Iuliia Bieliak. Belgazal pokonał o ¾ długości Echo-Gazala pod st. u. Ireneuszem Wójcikiem. Trzecie miejsce wywalczyła Dirhem dosiadana przez u. Patrycję Kłóś. Dzięki zwycięstwu Iuliia Bieliak wysunęła się na drugie miejsce klasyfikacji Czempionatu Młodych Jeźdźców (56 punktów). Liderem rankingu jest natomiast Ireneusz Wójcik, z 72 punktami na koncie. Trzecią pozycję zajmuje Konrad Mazur (48 punktów). Szczegóły klasyfikacji można znaleźć w dziale Informacje wyścigowe.
Nagrodą dla zwycięzcy Czempionatu Młodych Jeźdźców będzie roczne stypendium w ramach programu „Stypendium na Medal” ufundowane przez Fundację LOTTO Milion Marzeń.

VI gonitwa CMJ PKWK

Przepisy

  • Regulamin wyścigów konnych
Więcej

Biuletyny

  • Uzupełnienia i poprawki do Biuletynu nr 1
Więcej