Czempionat Młodych Jeźdźców po dziewiątej gonitwie

W ubiegłą niedzielę odbyła się przedostatnia, dziewiąta już gonitwa uczniowska Czempionatu Młodych Jeźdźców Polskiego Klubu Wyścigów Konnych. Wzięło w niej udział osiem 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy.

Gonitwę wygrała irlandzkiej hodowli klacz Nimfa, własności Millennium Stud Sp. z o. o., trenowana przez Andrzeja Walickiego, a dosiadana przez u. Joannę Balcerską. Wysyłana przez amazonkę klacz pokonała o 2 długości Barakę pod u. Marią Falzmann. Trzecie miejsce wywalczyła Donna’s Diamond dosiadana przez debiutującą na zielonej bieżni oraz w Czempionacie Młodych Jeźdźców u. Alksandrę Kowalik.

Dzięki zwycięstwu Joanna Balcerska przesunęła się na siódme miejsce klasyfikacji Czempionatu Młodych Jeźdźców (32 punkty). Liderem rankingu jest wciąż Ireneusz Wójcik z 78 punktami na koncie. Drugie miejsce należy do Iulii Bieliak (62 punkty), a trzecią pozycję zajmuje Karolina Kamińska (61 punktów). Szczegóły można znaleźć w dziale Informacje wyścigowe.

Nagrodą dla zwycięzcy Czempionatu Młodych Jeźdźców będzie roczne stypendium w ramach programu „Stypendium na Medal”, ufundowane przez Fundację LOTTO Milion Marzeń.

Przepisy

  • Regulamin wyścigów konnych
Więcej

Biuletyny

  • Uzupełnienia i poprawki do Biuletynu nr 1
Więcej