Czempionat Młodych Jeźdźców PKWK również w Sopocie

Jak przystało na wakacyjną aurę, kolejna z cyklu gonitw uczniowskich Czempionatu Młodych Jeźdźców Polskiego Klubu Wyścigów Konnych odbyła się w Sopocie, wyścigowej stolicy lata.

W gonitwie uczestniczyło siedem koni, z których najlepszym okazała się 5-letnia klacz Amoreena, hodowli B. M. Tomaszewskiego, własności G. Kozaka, będąca w treningu Kazimierza Rogowskiego. Klaczy dosiadał u. Konrad Mazur. Amoreena pokonała o łeb wałacha Sopran Lesto pod u. Tomaszem Pastuszką. Trzecie miejsce wywalczył Invisible Dubai dosiadany przez st. u. Iuliię Bieliak. Dzięki zwycięstwu Konrad Mazur wysunął się na drugie miejsce klasyfikacji Czempionatu Młodych Jeźdźców (48 punktów). Liderem rankingu jest natomiast Ireneusz Wójcik, z 60 punktami na koncie. Trzecią pozycję zajmuje Iuliia Bieliak (36 punktów). Szczegóły można znaleźć w dziale Informacje wyścigowe.

Nagrodą dla zwycięzcy Czempionatu Młodych Jeźdźców będzie roczne stypendium w ramach programu „Stypendium na Medal” ufundowane przez Fundację LOTTO Milion Marzeń.

Przepisy

  • Regulamin wyścigów konnych
Więcej

Biuletyny

  • Uzupełnienia i poprawki do Biuletynu nr 1
Więcej