Cykl wizyt uczniów ZSRCKU w Piasecznie na Służewcu

CYKL WIZYT UCZNIÓW ZSRCKU W PIASECZNIE NA SŁUŻEWCU

cykl_wizyt_uczniow

W dniu 2 czerwca br. odbyła się ostatnia z cyklu wizyt uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Cecylii Plater – Zyberkówny w Piasecznie na Służewcu, zaplanowanych na rok szkolny 2014/2015.
Uczniowie, kształcący się w kierunkach technik hodowca koni oraz technik weterynarii, gościli na Służewcu czterokrotnie. Wycieczki dydaktyczne zorganizowane zostały przez Polski Klub Wyścigów Konnych we współpracy z Totalizatorem Sportowym, Oddział Wyścigi Konne Warszawa – Służewiec. Organizacja wizyt nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie przedstawicieli środowiska wyścigowego, w szczególności trenerów: Panów Mieczysława Mełnickiego, Krzysztofa Ziemiańskiego oraz Kazimierza Rogowskiego.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia toru wyścigowego w towarzystwie architekta Pana Tadeusza Iwaszkiewicza, który w pasjonujący sposób przybliżył im charakterystykę architektoniczną i funkcjonalną obiektu, a także zapoznał ich z jego historią. Dzięki Panu Mieczysławowi Mełnickiemu, który jest niekwestionowaną legendą polskich wyścigów konnych, uczniowie poznali historie wyścigów konnych w Polsce, jak również dowiedzieli się jak obecnie wygląda organizacja i przebieg mitingu wyścigowego.

Z perspektywy uczniów gwoździem programu były odwiedziny stajni wyścigowej, podczas których trenerzy poruszyli takie interesujące przyszłych techników hodowców koni i techników weterynaryjnych kwestie jak: rasy koni wyścigowych, trening koni wyścigowych – trening młodych koni, trening wytrzymałościowy i szybkościowy, organizacja pracy w stajni wyścigowej, plan gonitw, systemy, rodzaje i warunki przeprowadzania gonitw, menażowanie koni, kryteria doboru jeźdźca, profilaktyka (odrobaczanie, szczepienia), podstawowe schorzenia koni wyścigowych, żywienie koni wyścigowych.

Pozytywne informacje zwrotne płynące zarówno od uczniów jak i towarzyszącej im kadry pedagogicznej ZRSCKU w Piasecznie, pozwalają nam uznać podjęta inicjatywę za udaną i wartą kontunuowania w kolejnym roku szkolnym.

Przepisy

  • Regulamin wyścigów konnych
Więcej

Biuletyny

  • Uzupełnienia i poprawki do Biuletynu nr 1
Więcej